تبلیغات
علم شهید - شرمندگی
                                               علم شهید

لوگوی دوستان


شرمندگی
پنجشنبه 20 مهر 1391

باورم نمیشه که از کربلا بر گشتم و هنوز آدم نشدم.چرا هنوز همان انسان سابق هستم.نمیدونم چیکار کنم.خودمو بکشم،حلقه آویز کنم،مسموم کنم،با دست خودم بدن خودمو تکه تکه کنم،بزارم مرگ تدریجی بشم .نمیدونم.

کربلا میرن تا آدم بشن و برگردن میرن تا با دیدن ابهت و بزرگی ابوالفضل العباس ( ع ) از کوچکیه خودشون شرمنده بشن و بفهمند که هیچ چیز نیستند و بفهمند که نباید مغرور بود ،بفهمند که نباید زندگی را بیهوده سپری کرد ،بفهمند که خدایی هم بالای سر هست همه چیز را ثبت و ضبط کنه و یک روز و یکجا فقط به خودت نشون بده.

من خیلی اشتباه در زندگی داشتم،اونقدری اشتباه داشتم که هیچ کس تصورش هم نمیکنه .با دیدن چهره خودم تنفر سراسر وجودم را میگیرد.خود تنفری ندیده بودم که اونم در خودم ایجاد شد.

امشب زلزله اومد قدرتش کم بود ،خسارتی نداشت،اما مرا به یاده خودم انداخت و اینکه چقدر من نامرد و بی انصافم.

نامرد برای خودم و بی انصاف هم برای خودم هستم .وقتی یاد کربلا میافتم یاد ضریح شش گوشه اباعبدالله ( ع ) غمگین و غمزده و پژمرده حال  میشم. به نظرتان علتش چیست ؟؟

نه دلتنگیه دیدار مجدد نیست ،دلتنگیه درک نکردن است .این همه در روضه ها نشستیم ، در عزاداری ها شرکت کردیم،شب تا صبح را بیدار موندیم و دعا کردیم ، دعا کردیم انشالله سال دیگه حرم با صفای اباعبدالله باشیم.اما وقتی اونجا رفتیم درک نکردیم.

شاید یکی از علتهایش مسئولیت باشد اما کسی که نمیتواند خودش را گول بزند منم نمیتونم.علت،مسئولیت داشتن نبود ، علت،عدم درک عقلیه من بود و اینجا است که آدم میفهمه این همه عزاداری ،گریه، بی فایده بوده است.

میگن با دیدن حرم حضرت علی ( ع ) ناخوداگاه ترسی وجود ادم را فرا میگیرد اما چرا ؟چرا؟چرا من عادی بودم.چرا؟این خیلی بده که ادم احساس پوچی داشته باشه و برای برطرف کردنش بره بهترین نقطه دنیا اما بازم لب تشنه برگرده.خیلی بد حتی بدتر از بد.

من نمیدونم اشب بعد از زلزله چرا ترس و دلهره تمام وجودم را فرا گرفته و احساسه اینکه نباید مرگ را فراموش کرد به من میگه از سید الشهدا که رفتی جلوش ایستادی اما نتونستی باهاش حرف بزنی از همین جا بخواه که کمکت کنه.

توبه کردیم و شکستیم،مردیم و زنده شدیم اما هنوز نفهمیدیم که چرا اینقدر بی تفاوتیم.

خدایا من شرمندم.شرمنده

ارسال شده توسط علمدار در ساعت 12:29 ق.ظ | نظرات()
برچسب ها
تنها تو , به نام خداوند بخشنده و مهربان , همه کوشش من به خاطر توست , توبه ام را بپذیر , مملوک , تو غنی هستی و من فقیر , ای مهربانترین , شهید , پروردگارا بمن صبر عنایت بفرما , خدا ,