تبلیغات
علم شهید - حسین شهیدم
                                               علم شهید

لوگوی دوستان


حسین شهیدم
شنبه 23 دی 1391

حسین را از تهران به بوشهر آوردیم و به خورموج ( زادگاه شهید ) بردیم. در این دو شهر مردم و مسئولان استقبال بی نظیری کردند.

شهر جای سوزن انداختن نبود.در خورموج افراد زیادی از روستاهای مختلف آمده بودند. از خورموج به روستای بحیری رفتیم .حسین را در کنار آرامگاه شهید شهریاری به خاک سپردیم.قبل از آنکه حسینم را در قبر بگذارند ، رفتم داخل قبرش خوابیدم .مرا به زور از قبر بیرون آوردند و حسین را جایم گذاشتند.

مادر و پدرم دیوانه وار به خودشان میزدند.صدای جیغ هفت خواهرم گوش ها را خراش میداد. همه گریه میکردند و خودشان را میزدند .پدرم مثل دیوانه ها شده بود . پیرمرد هشتاد سال سن داشت . چند بار میخواست خودش را داخل چاه بیندازد ، اما مردم مانعش میشدند . دائم میگفت :« بگذارید خودم را راحت بکنم . مگر قرار است من بعد از حسینم زنده بمانم . وای بر دل زینب . خدا ، جگرم سوخت

وای بر دل زینب ،    خدا ، جگرم سوخت

از حال و روز مادر پیرم چیزی نمیگویم . مثل مرغ سرکنده بال بال میزد و جیغ میکشید. سکینه همسر برادرم ، نیز با آن بارداری ، بهت زده بود و هر از گاهی حالش بد میشد و از هوش میرفت . هفت خواهرم از داغ حسین نیمه جان شده بودند . آن شب بر من و خانواده ام چه گذشت ، فقط خدا میداند و دل سوخته خودمان .

فردای آن روز دیدم پدرم دارد میخندد . فکر کردم دیوانه شده است .از او پرسیدم : « چرا میخندی ؟ » گفت : « حسین دیشب آمده بود به خوابم وخیلی قشنگ شده بود . بغلم کرد و مثل وقتی که زنده بود ، فشارم داد و بوسیدم . گفت : بوا مگر چه شده ؟ موکه نمردم.مابین شما هستم . مطمئن باش وقتی آمدی اینجا ، خودم می آیم جلوت و میبرمت پهلوی خودم ، اصلا ناراحت نباش . »

پدرم تا سال 1377 که به رحمت خدا رفت ، دل گرم همین وعده حسین بود .

قسمتی از خاطرات حسن فقیه برادر شهید نادر ( حسین ) مهدوی

ارسال شده توسط علمدار در ساعت 03:36 ب.ظ | نظرات()
برچسب ها
پروردگارا بمن صبر عنایت بفرما , شهید , تنها تو , مملوک , همه کوشش من به خاطر توست , توبه ام را بپذیر , خدا , ای مهربانترین , به نام خداوند بخشنده و مهربان , تو غنی هستی و من فقیر ,

حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به وبلاگ علم شهید می باشد ولی كپی برداری از آن بدون ذكر نام مجاز اما بدون لینك منبع غیر مجاز می باشد.