تبلیغات
علم شهید - هر کیلو پراید از قراره کیلویی 23250 تومان ...
                                               علم شهید

لوگوی دوستان


هر کیلو پراید از قراره کیلویی 23250 تومان ...
دوشنبه 7 اسفند 1391

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، رئیس جمهور در گفتگوی تلویزیونی دیشب خود با کنایه به خودروسازان گفت " شما پراید را کیلویی چند حساب می کنید؟!"

میخواهیم به طرح یک مسئله بپردازیم و پاسخ آن را به دست آوریم .

صورت مسئله :

جسمی داریم که دارای 850 کیلوگرم وزن بوده و قیمت هر کیلو گرم آن تقریبابرابر  23250 تومان محاسبه می شود ( البته به نرخ امروز ) این جسم دارای چهار چرخ بوده و شبیه به خودرو می باشد. اما از قرار معلوم هر گرم این جسم 25/23 تومان اعلام گردیده است و در مجموع قیمت امروز آن 20 میلیون تخمین زده شده است. ( توجه داشته باشید که  یکی از گزینه های زیر نادرست میباشد )

الف ) خودروی ماکسیما ب ) خودروی پراید

ج ) خودروی سمند د ) ارابه

حل مسئله :  سبک ترین خودروی ایران پراید است پس 20000000 تومان تقسیم بر 850 کیلوگرم تقریبا برابر با 23500 تومان میشود و با تقسیم شدن این عدد بر 1000 مقدار هر گرم این جسم برابر با 23/5 خواهد شد بنابراین بدون هیچ گونه شک و تردیدی و با اندکی خطای صورت گرفته به عنوان نکته انحرافی در صورت مسئله جواب گزینه ب خواهد بود.

ارسال شده توسط علمدار در ساعت 07:18 ب.ظ | نظرات()
برچسب ها
شهید , همه کوشش من به خاطر توست , توبه ام را بپذیر , تنها تو , ای مهربانترین , خدا , تو غنی هستی و من فقیر , مملوک , به نام خداوند بخشنده و مهربان , پروردگارا بمن صبر عنایت بفرما ,

حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به وبلاگ علم شهید می باشد ولی كپی برداری از آن بدون ذكر نام مجاز اما بدون لینك منبع غیر مجاز می باشد.