تبلیغات
علم شهید - طلب خیر از زبان امام زین العابدین (ع)
                                               علم شهید

لوگوی دوستان


طلب خیر از زبان امام زین العابدین (ع)
جمعه 30 فروردین 1392

خدایا از تو می خواهم که به سبب دانش بی حد خود ، برای من خیر و نیکی را بر گزینی .پس از هر چیز برترین را نصیب من فرما.

به ما الهام کن که آنچه را نیک و درست است ، بدانیم و عمل کنیم، و این را وسیله ای قرار ده تا به آنچه برایمان مقدّر فرموده ای خشنود شویم ، و به حکمی که در حق ما کرده ای گردن نهیم .پس پریشانی دودل بودن را از قلب ما بزدای و ما را به یقینی همانند یقین بندگان مخلص خود یاری نما.

و مخواه که در شناخت آنچه برای ما برگزیده ای ، ناتوان مانیم ، تا آن جا که حرمت تو در چشم ما اندک شود و آنچه مقدّر کرده ای پیش ما ناپسند آید و به حالتی دچار شویم که از نیک فرجامی دورتر است و به غیر نزدیک تر.

آنچه را قسمتمان کرده ای و برای ما ناخوشایند است ، محبوب ما گردان ، و آن حکم تو را که دشوار میپنداریم آسان ساز، و در دل ما انداز که در برابر آنچه در حق ما خواسته ای ، تسلیم تو باشیم و نخواهیم که آنچه به تاخیر انداخته ای ، پیش بیافتد و آنچه پیش انداخته ای ، به تاخیر بیافتد و آنچه را محبوب توست ، ناپسند نداریم  و آنچه خوش نمی داری اختیار نکنیم.

کار ما را به آن سرانجامی که نیک تر است و آن فرجامی که پسندیده تر ، پایان ده ؛ زیرا تو نفیس ترین چیزها را می بخشی ، و بخشش های بزرگ می دهی و هر چه بخواهی همان میکنی و تو بر هر کاری توانایی.

 

 

ارسال شده توسط علمدار در ساعت 10:49 ب.ظ | نظرات()
برچسب ها
به نام خداوند بخشنده و مهربان , پروردگارا بمن صبر عنایت بفرما , تنها تو , ای مهربانترین , مملوک , توبه ام را بپذیر , تو غنی هستی و من فقیر , خدا , همه کوشش من به خاطر توست , شهید ,

حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به وبلاگ علم شهید می باشد ولی كپی برداری از آن بدون ذكر نام مجاز اما بدون لینك منبع غیر مجاز می باشد.