تبلیغات
علم شهید - تغییر دل یا بیخیالی جسم
                                               علم شهید

لوگوی دوستان


تغییر دل یا بیخیالی جسم
پنجشنبه 2 خرداد 1392

دل در گرو آن داریم که خدا را به بهترین نحو ممکن در درون خود پرورش دهیم و آن چنان بر باورمان بیافزاییم که نه کسی توان عوض کردن آن را داشته باشد و  نه خودمان  بتوانیم با کمترین و بی ارزش ترین مشکل و حالتی پریشان و دگرگون ،آن را از دست دهیم .

دلمان میخواهد انچنان با خویش و خدای خویش خلوت کنیم که هیچ کس نکرده باشد اما چه میشود که نمیتوانیم .چه میشود که وقتی زمان آن میرسد نمی توانیم انجامش دهیم ، گاه ما را در مکانی قرار میدهد که دستمان را بسته میبینیم و ناگزیر به اطاعت بالادست خویش هستیم و گاه ما را در شرایطی قرار میدهد که خودمان توانایی آن را نداریم و ذهن و زمان به ما اجازه ی چنین کاری را نمیدهد .

گاهی هم انسان افسوس میخورد که چرا زمان را به همین سادگی از دست داده است ، زمانی میرسد که تو را به غم وا میدارد ، غمی که شاید تا زمانی تو را در بر گیرد . اما آیا این غم با چیزی از بین میرود ؟ با اینکه فکر کنی شرایط به تو اجازه نمیدادند یا زمان ؟ سوالی که پیدا کردن جواب آن را برای خود سخت و دشوار خواهی یافت و اگر زمانی به جواب آن برسی غمت از بین خواهد رفت یا خیر ؟

هر زمان و هر مکانی برای خلوت دل با خدا میتواند بهترین زمان و بهترین مکان باشد اما گاهی خود او ماه ی و زمانی را برای نیایش و خلوت با خودش انتخاب میکند و تو را به سمت و سوی آن ماه میکشاند اما تو نمیتوانی و یا شاید نمیخواهی که بتوانی و یا .... .

هرکسی اعتکاف رفت ما رو هم از دعای خیرش فراموش نکنه. متاسفانه امسال توفیق حضور ندارم .

ارسال شده توسط علمدار در ساعت 11:13 ب.ظ | نظرات()
برچسب ها
تنها تو , شهید , مملوک , همه کوشش من به خاطر توست , خدا , ای مهربانترین , تو غنی هستی و من فقیر , توبه ام را بپذیر , پروردگارا بمن صبر عنایت بفرما , به نام خداوند بخشنده و مهربان ,

حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به وبلاگ علم شهید می باشد ولی كپی برداری از آن بدون ذكر نام مجاز اما بدون لینك منبع غیر مجاز می باشد.